Hlavní obsah
Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Praha začíná šetřit, magistrát bude propouštět

Pražský magistrát propustí ještě letos sedm procent ze zhruba 2300 zaměstnanců. Další tři procenta lidí skončí v roce 2022. Plyne to z dokumentu, který v pondělí schválila rada města. Oproti současnému stavu by měl magistrát zaměstnávat o desetinu lidí méně.

Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Praha začíná šetřit, magistrát bude propouštět

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v rozhovoru v květnu řekl, že cílem je ušetřit provozní výdaje města. Magistrátní úředníci pracují v několika budovách ve více než třiceti odborech. Dokument schválený radou ještě projednají pražští zastupitelé.

Propouštění bude postupné, nakonec se dotkne až 10 procent současných zaměstnanců. Do konce letošního roku to bude sedm procent, do konce roku 2022 pak výpověď dostanou další tři procenta lidí.

Propouštět bude úřad napříč všemi svými odbory.

Lidé odejdou s odstupným

Ředitelé a ředitelky jednotlivých odborů magistrátu letos v únoru a březnu zpracovali a odevzdali audity svých odborů, v nichž měli za úkol tzv. racionalizovat počet míst. V dubnu s nimi tyto materiály projednalo vedení magistrátu, píše se v dokumentu.

Podle dokumentu schváleného radními nyní platí třicetidenní lhůta, kdy jsou připravovány kroky ke zrušení pracovních míst a kdy je vše projednáváno s odbory. Po uplynutí lhůty začne úřad řešit konkrétní výpovědi s dotčenými zaměstnanci, a to z důvodu nadbytečnosti. Propouštěným zaměstnancům bude vyplaceno odstupné, které u některých dosáhne až sedminásobku platu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků