Hlavní obsah
Nový ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch Foto: Michal Doležal, ČTK

Pražskou záchranku povede exnáměstek Motola Kolouch

Pražskou záchrannou službu povede někdejší náměstek z Fakultní nemocnice Motol Petr Kolouch. Vystřídá Zdeňka Schwarze, který byl před časem odvolán. O Kolouchově jmenování v úterý rozhodla rada města.

Nový ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch Foto: Michal Doležal, ČTK
Pražskou záchranku povede exnáměstek Motola Kolouch

Podle auditu, který si Praha nechala vypracovat, řídil Schwarz záchranku autoritativně a uvnitř organizace vázla komunikace. Část zaměstnanců v čele s odbory více než rok volala po jeho odchodu.

Letos v lednu vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost, kterou podpořilo 170 ze 450 zaměstnanců. Schwarz, který se přihlásil do výběrového řízení, pochybení opakovaně odmítl. Odvolání označil za důsledek šikany ze strany odborů.

Zdeněk Schwarz

Foto: Milan Malíček, Právo

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) Schwarzův odchod zdůvodňoval tím, že ani ředitel, ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř pražské záchranky. Výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, uvedl už dříve Lacko.

Pražští záchranáři loni ošetřili 110 413 pacientů, tedy asi 300 denně. Letos počet výjezdů za den vzrostl na 350 za den. Ročně hospodaří zhruba se 400 milióny korun, z nichž 60 procent dostávají jako příspěvek od hlavního města, zbytek jim proplácejí zdravotní pojišťovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků