Hlavní obsah
Primátorka Adriana Krnáčová Foto: Radek Plavecký, Právo

Pražská koalice řeší svou budoucnost, zahájila dohodovací řízení

Strany pražské koalice zahájily v pondělí dohodovací řízení. Podle hnutí ANO a ČSSD porušila Trojkoalice tvořená lidovci, STAN a Stranou zelených koaliční smlouvu, když minulý týden nepodpořila program jednání zastupitelstva. To mělo jednat mimo jiné o osudu Libeňského mostu. Oznámila to ve středu primátorka Adriana Krnáčová (ANO.)

Primátorka Adriana Krnáčová Foto: Radek Plavecký, Právo
Pražská koalice řeší svou budoucnost, zahájila dohodovací řízení

„Dva členové Trojkoalice hlasovali proti programu zastupitelstva, což považujeme za zásadní a závažné porušení koaliční smlouvy,” řekla Krnáčová. Smlouvu údajně porušili starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice), který hlasoval proti schválení programu, a Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice), který se zdržel hlasování. [celá zpráva]

Na pondělní schůzce zástupci ANO a ČSSD Trojkoalici řekli, proč se domnívají, že smlouvu porušila. „V souladu s naší koaliční smlouvou jsme vyvolali dohodovací řízení, které bude trvat 30 dnů, a domluvili jsme se, že na dalších krocích se domluvíme příští středu. Do té doby bychom rádi věděli, zda koalice ještě existuje ze strany Trojkoalice a pan předseda (zastupitelů Trojkoalice Petr Štěpánek) nám slíbil, že nám to sdělí příští středu,” řekla Krnáčová.

Jde o most

Podle předsedy SZ a klubu Trojkoalice Štěpánka je předmětem sporu osud Libeňského mostu. „Já bych rád rozptýlil tu mediální mlhu. Je to především o Libeňském mostě. Já zdůrazňuji, že my trváme na tom, aby byl opraven. Žádáme, aby to bylo projednáno za přítomnosti veřejnosti,” řekl. Podpisy členů Trojkoalice pod koaliční smlouvou podle Štěpánka platí, což prý ANO a ČSSD sdělil. „Na příštím jednání především chceme řešit, jak to bude s Libeňským mostem,” řekl.

Libeňský most se klene přes Vltavu od roku 1928.

Foto: Lucie Fialová, Právo

Program dalšího jednání zastupitelstva bude vedení města teprve řešit. Podle Krnáčové bude záležet mimo jiné na průběhu dohodovacího řízení.

Spor vyvolalo čtvrteční hlasování o programu zastupitelstva, kdy se politici přeli, kam bude zařazen materiál o možné demolici mostu. Původně měl být projednáván odpoledne, nakonec ale zastupitelé odsouhlasili, aby byl prvním bodem jednání. To se nelíbilo Trojkoalici, a pro podobu programu nehlasovala, neboť by se podle jejích představitelů nemohla k tématu vyjádřit veřejnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků