Hlavní obsah
Testování na covid-19 Foto: Josef Vostárek, ČTK

Praha hlásí už druhý den pod 50 nových případů

Denní nárůst potvrzených případů koronaviru v Praze je už druhý den po sobě pod 50 případy. K nedělním 18:00 přibylo za předchozích 24 hodin 46 nakažených, stejně jako v sobotu. Od čtvrtečního do pátečního podvečera hygienici evidovali 63 nových případů, což byl druhý nejvyšší nárůst od 11. dubna. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Testování na covid-19 Foto: Josef Vostárek, ČTK
Praha hlásí už druhý den pod 50 nových případů

Od začátku epidemie v březnu se v metropoli prokazatelně nakazilo 3247 lidí. V souvislosti s nemocí zemřelo 104 lidí, přičemž toto číslo se nezměnilo od poloviny července.

Denní počty nově potvrzených případů v hlavním městě se tento týden značně lišily. Za 24 hodin do pondělního podvečera jich bylo 32. Následovalo úterý s rekordními 101 nově potvrzenými případy. Ve středu jejich počet klesl na 44 a následující den činil 47.

Jedním z ohnisek nákazy v Praze se před časem stala akce, která se v polovině července konala v jednom hudebním klubu. Některé případy, které s ní souvisí, navíc doznívají i v regionech. V souvislosti s klubem hygienici evidují nejméně 165 nakažených. V Praze nyní platí povinnost nosit roušky v metru, v nemocnicích a nepobytových zdravotnických zařízeních, jako jsou lékárny nebo čekárny u lékaře.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo v Praze za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 24 případů nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Naproti tomu na Prachaticku, které je v relativních číslech nyní nejvíce nakaženým okresem v ČR, je přibližně 49 případů na 100 tisíc obyvatel. Jen o něco méně, 40 pozitivních na 100 tisíc obyvatel, má Frýdecko-Místecko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků