Hlavní obsah
Budova České televize na Kavčích horách Foto: Milan Malíček, Právo

Poslanci se hádali o České televizi

Rozjitřená debata doprovázela ve Sněmovně jednání o výročních zprávách České televize z let 2016 a 2017. Proti ČT se staví zejména poslanci z SPD a KSČM. K neschválení zpráv už dříve vyzval poslance prezident Miloš Zeman. Pokud by poslanci zprávy opravdu neschválili, mohlo by to vést ke konci Rady ČT i ředitele televize Petra Dvořáka.

Budova České televize na Kavčích horách Foto: Milan Malíček, Právo
Poslanci se hádali o České televizi

„Česká televize utratí za rok víc peněz, než vydělá. Je to veřejná instituce, co se chová jako utržená ze řetězu. Je to chyba ředitele Petra Dvořáka a Rady ČT, co má hospodaření kontrolovat,“ prohlásil předseda SPD Tomio Okamura.

Kritizoval také to, že Česká televize zvyšuje svým zaměstnancům platy, aniž by o jejich výši informovala.

Na Okamuru reagovala řada poslanců s kritikou, že se do televize naváží, aniž by se opřel o správná fakta. „Výše platu generálního ředitele televize je veřejnou informací. Jiné platy Česká televize nezveřejňuje, protože musí dbát zákona o ochraně osobních údajů. Platy moderátorů jsou výrazně nižší než u komerčních televizí, pohybují se kolem dvojnásobku průměrné mzdy,” upozornila Miroslava Němcová (ODS).

Poslanci se opět nedohodli

Poslanci debatu nakonec přerušili s tím, že na dalším jednání budou rozhodovat o obou zprávách dohromady.

Podle předběžných zpráv vládní strana ANO výroční zprávy podpoří. Naopak prezident Miloš Zeman poslance dříve vyzval, aby výroční zprávy neschválili.

Pokud by Sněmovna výroční zprávy z let 2016 a 2017 neschválila, mohla by skončit Rada ČT i ředitel televize Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků