Hlavní obsah
Ministr financí Miroslav Kalousek na středečním jednání Sněmovny. Foto: Petr Horník, Právo

Poslanci schválili rozpočet na rok 2013

Poslanecká sněmovna ve středu odsouhlasila návrh státního rozpočtu na rok 2013 z dílny Miroslava Kalouska (TOP 09). Pro hlasovalo 100 poslanců ze 188 přítomných.

Ministr financí Miroslav Kalousek na středečním jednání Sněmovny. Foto: Petr Horník, Právo
Poslanci schválili rozpočet na rok 2013

Původní návrh státního rozpočtu poslanci na návrh Miroslava Kalouska smetli koncem října ze stolu. Nepodařilo se totiž prosadit zvýšení DPH, s nímž rozpočet počítá.

Kalousek po překonání krize v ODS, kdy se šestice poslanců vzepřela proti vládnímu daňovému balíčku, představil nový návrh rozpočtu, který oproti původnímu vychází z říjnové makroekonomické predikce. Počítá se schodkem ve výši 100 miliard korun, tedy o pět miliard nižším ve srovnání s letošním rokem.

Ministr financí na konci jednání ve Sněmovně slíbil, že vláda dodrží navrhovaný deficit v roce 2013, stejně jako se jí to podařilo v letošním roce. Tomu oponoval předseda komunistů Vojtěch Filip. Po odsouhlasení návrhu zákona si Kalousek s premiérem Petrem Nečasem (ODS) pogratulovali.

Poslanci ve středu odsouhlasili rovněž zvýšení daně z přidané hodnoty o jeden procentní bod v obou sazbách. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků