Hlavní obsah
Snímek vlakového neštěstí ve Studénce roku 2008 Foto: Wikipedia.org

Poslanci neschválili mediální zákon

Dva chybějící hlasy lidoveckých poslanců zavinily, že Sněmovna dnes neschválila ve třetím, závěrečném čtení novelu Zákona o rozhlasovém a televizním vysílání (tzv. mediální zákon).

Snímek vlakového neštěstí ve Studénce roku 2008 Foto: Wikipedia.org
Poslanci neschválili mediální zákon

"Chyběly dva hlasy, poslance Říhy, který nebyl ve Sněmovně přítomen a Cyrila Svobody, který dnes podepisuje v Athénách za Českou republiku přístupovou smlouvu k Evropské unii a přitom nebyl vypárován s poslancem opozice," řekl po hlasování ministr kultury Pavel Dostál na dotaz Práva, jak je možné že si vládní koalice nezajistila ve Sněmovně většinovou podporu. Proti novele se postavili občanští demokraté a komunisté.

"Považuji za velice absurdní, že nebyla přijala novela, kterou od České republiky požadoval Brusel a já osobně slíbil, že sladíme v oblasti audiovize české právo s evropským. Stát by pak mohl uzavřít přístupovou kapitolu audiovize," uvedl Dostál.

"Působíme teď jako nespolehlivý stát," míní ministr kultury. "Nastanou teď pro nás mnohem těžší podmínky získat od Evropské unie finanční toky pro audiovizuální oblast," dodal roztrpčený Dostál. "Budeme muset novelu předložit znovu," doplnil.

K nejspornějším částem novely patřila definice reklamy a zejména skryté reklamy. Někteří opoziční poslanci se obávali, že navrhované znění zákona způsobí, že nebude možné vysílat v televizi skoro žádný zahraniční film.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků