Hlavní obsah
 

Politici Zemanův projev ocenili, zazněla ale i kritika

Prezident Miloš Zeman v pátečním projevu vyzval, aby lidé naslouchali odborníkům a nosili roušky. Rovněž uvedl, že podporuje opatření vyhlášená vládou. Někteří politici v reakci jeho projev ocenili, například od šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska však také zazněla i kritika.

 
Politici Zemanův projev ocenili, zazněla ale i kritika

„Je správné, že prezident republiky plně podporuje opatření vlády, kterou jmenoval. Škoda, že jsem neslyšel: “..., a proto z těchto opatření nebudu žádat výjimku pro sebe na 28.října.” Jestli tu výjimku dostane, může si o podpoře říkat, co chce. Ukázaná platí,“ napsal Kalousek na Twitteru.

Reagoval tak na plánovaný ceremoniál 28. října na pražském Hradě, na němž má Zeman předat státní vyznamenání. Platná opatření proti šíření koronaviru přitom zakazují shromažďování více než šesti osob.

Miroslav Kalousek

Foto: Jan Handrejch, Právo

Předseda Senátu Miloš Vystrčil prezidentův projev v podstatě kvitoval, postrádal však „uklidňující vůdcovství”.

Projev ocenil také předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle něhož byl „smířlivější než obvykle“. Jurečka zároveň vyzval k ohleduplnosti.

Místopředseda ODS Martin Kupka uvedl, že Zeman zjednodušil boj s koronavirem na nošení roušek. Podle svých slov čekal povzbuzení.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků