Hlavní obsah
Policisté se přidají k hasičům a dalším pracovníkům bezpečnostních složek. Foto: Petr Nový, Novinky

Policisté budou demonstrovat, ministr si na ně nenašel čas

Vedení policejních odborů rozhodlo, že policisté se zúčastní středeční demonstrace zaměstnanců bezpečnostních složek. Budou protestovat spolu s hasiči, i když v pondělí svou účast odvolali. Odbory k demonstraci přistoupily po zasedání vlády, která v návrhu státního rozpočtu nezohlednila jejich požadavky.

Policisté se přidají k hasičům a dalším pracovníkům bezpečnostních složek. Foto: Petr Nový, Novinky
Policisté budou demonstrovat, ministr si na ně nenašel čas

Novinářům to v úterý řekl místopředseda NOS Daniel Bláha. Již dříve svůj záměr demonstrovat oznámily Odborový svaz hasičů (OSH) a Unie bezpečnostních složek (UBS). NOS se rozhodl připojit k demonstraci poté, co ministerstvo vnitra nezareagovalo na jeho požadavky, uvedl Bláha.

Předseda OSH Jindřich Oberreiter řekl, že účastníky demonstrace mají svážet autobusy ze všech míst republiky. Svolavatelé demonstrace podle něho očekávají 1000 až 2000 účastníků.

Předseda NOS Milan Štěpánek v pondělí novinářům řekl, že policejní odbory přijaly nabídku policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Štěpánek sám se demonstrace nezúčastní, jelikož s ní nesouhlasí, řekl Právu.

Odboráři poté zaslali upřesňující požadavky ministru vnitra Ivanu Langrovi (ODS), na které však podle Bláhy ministr nezareagoval.

Policejní odboráři chtěli od ministerstva záruku na vytvoření nové tarifní tabulky pro rok 2010, čtyřprocentní navýšení platů a chtěli také jednat o navýšení platů civilních zaměstnanců.

O demonstraci rozhodly odborové svazy poté, co vláda schválila návrh rozpočtu na příští rok. Podle policejních odborářů nebyly splněny jejich požadavky vůči ministerstvu vnitra a vládě. Svazy dlouhodobě požadují zvýšení platů zejména v krajích, kde mzdy ještě nerostly.

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků