Hlavní obsah
 

Policie si převzala 500 nových škodovek, od běžných jsou k nerozeznání

Policie ČR si ve středu dopoledne převzala od automobilky Škoda Auto pět stovek nových vozů Škoda Octavia. Auta jsou v běžném civilním provedení, liší se jen v jediném detailu, a tím jsou zatmavená skla u zadních dveří. Jinak jsou od ostatních aut k nerozeznání. Policie si je však nepořídila pro dopravní hlídky na chytání řidičů, ale pro své civilní úseky.

 
Policie si převzala 500 nových škodovek, od běžných jsou k nerozeznání

„Jsou to auta zejména pro kriminální službu a vyšetřování,“ potvrdil policejní prezident Jan Švejdar.

Auta přebírala policie v různých regionech republiky, sedmatřicet jich bylo například v Mladé Boleslavi, kam si je přijel převzít Švejdar i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD).

„Celková částka, kterou policie za vozy zaplatí, je 191 milionů korun,“ uvedl Hamáček.

Policie podle něj poprvé využívá jako formu nákupu vozů operativní leasing, takže za každé auto platí zhruba osm tisíc korun měsíčně po dobu čtyř let. „Odpadnou tím starosti se servisem a zajišťováním náhradních aut. Zvolili jsme tento způsob po vzoru rakouské policie a předpokládáme, že se tím uspoří,“ dodal Hamáček, podle něhož policie pokračuje v obměně vozového parku. Jedná se o octavie s automatickou převodovkou, benzinovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW.

Policie si ve středu dopoledne převzala nové vozy Škoda Octavia. Od běžných aut se liší jen zatmavenými skly.

Foto: Radek Plavecký

„Škodovky, zejména Octavie, jsou součástí vozového parku několika policií v Evropě. Škoda má majoritní podíl například u policie v Rakousku, Maďarsku, Chorvatsku nebo Srbsku. Velký tendr na šest tisíc vozů jsme vyhráli i v Rusku. Policie ve Velké Británii si pořídila naše vozy Kodiaq,“ zmínil šéf Škody Auto pro ČR Luboš Vlček.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s policejním prezidentem Janem Švejdarem

Foto: Radek Plavecký

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků