Hlavní obsah

Policie nepustila do ČR auto s německým odpadem

Policisté ve čtvrtek večer zastavili na hraničním přechodu Dolní Poustevna na Děčínsku dodávku s odpadem a poslali ji zpět do Německa. Tamní prodejce chtěl do Česka nelegálně dostat papírové krabice od zeleniny, ke kterým řidič neměl žádné dokumenty.

Policie nepustila do ČR auto s německým odpadem

Pro severočeské policisty to byl za už druhý úlovek za týden. Minulý víkend zadrželi v Rumburku nákladní auto, jehož řidič tvrdil, že veze plasty. Zápach linoucí se z vozu ale prozradil, že se na korbě kamiónu skrýval komunální odpad, který policisté s celníky po zadokumentování vrátili do Německa.

Zpřísněné kontroly

Na česko-německých hranicích kontrolují severočeští policisté podezřelá auta od poloviny února. Spolupracují při tom s celníky, kteří narozdíl od policistů mohou prohlížet i zaplombované kamióny.

Ministerstvo životního prostředí požaduje, aby si německé firmy svůj nelegální odpad na své náklady odvezly zpět. Zástupci ministerstva to ve čtvrtek sdělili svým německým kolegům na jednání v Drážďanech.

Česká inspekce životního prostředí odhaduje, že na území Čech a Moravy leží asi 15 000 tun odpadů nelegálně dovezených z Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků