Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo

Policie na Břeclavsku zadržela dva migranty s padělanými doklady

Policie ve středu večer na D2 na Břeclavsku zadržela dva migranty s padělanými doklady. Od začátku roku jich na jihu Moravy odhalila 14. Za celý rok 2017 jich bylo 96. Ve čtvrtek to řekl vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth.

Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo
Policie na Břeclavsku zadržela dva migranty s padělanými doklady

Vůz hlídka cizinecké policie kontrolovala v blízkosti hraničního přechodu Lanžhot na D2. „V něm byli dva cizinci, kteří předložili padělané doklady Rumunska, jeden předložil i padělaný řidičský průkaz Srbska,” uvedl Tóth. Šlo o dva Syřany kolem čtyřiceti let.

„Oba cizinci jsou podezřelí z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny, v současné době jsou zadrženi a čekají v cele na rozhodnutí soudu,” doplnil Tóth.

Zatím poslední větší skupinu migrantů se na jihu Moravy podařilo odhalit na začátku března, kdy v dodávce na čerpací stanici na dálnici D1 v Brně zadržela policie 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Byly to dvě rodiny s šesti dětmi. [celá zpráva]

S cizinci policie vedla správní řízení o povinnosti opustit území. Poté rodiny skončily v přijímacím středisku pro cizince v Zastávce u Brna. Řidič je podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což mu hrozí až dva roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků