Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Pokerové turnaje spadají pod loterijní zákon, potvrdil soud

Pořádání pokerových turnajů spadá podle čtvrtečního rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) pod dikci loterijního zákona. Ve hře totiž hraje velkou roli náhoda, pořadatelé turnajů proto musí mít patřičnou licenci. K NSS se s kasační stížností proti loňskému verdiktu pardubického krajského soudu obrátila Asociace českého pokeru, podle níž je poker dovednostní hra.

Foto: Profimedia.cz
Pokerové turnaje spadají pod loterijní zákon, potvrdil soud

NSS zatím nezveřejnil odůvodnění, ale je pravděpodobné, že se ztotožnil s argumentací krajského soudu. Ten dospěl k závěru, že zákon o loteriích ve znění platném od roku 2012 staví poker - s výjimkou například rodinných a přátelských sezení - pod dohled státu, podobně jako jiné sázkové hry.

V pokeru je podle krajského soudu klíčová náhoda a štěstí hráčů. "Žádný z hráčů nedokáže ovlivnit to, jaké karty budou tomu kterému z nich rozdány," stojí v rozsudku.

Zkušenosti a znalosti nejsou zárukou výhry

Pokerová asociace v žalobě naopak zdůrazňovala význam vědomostí, znalostí a zkušeností jednotlivých hráčů. "U hráče zkušenějšího lze sice předpokládat vyšší pravděpodobnost výhry, nelze ovšem tvrdit, že vždy vyhraje hráč nejzkušenější," oponoval soud.

Žaloba asociace konkrétně směřovala proti pokutě 20 000 korun. Finanční úřad ji udělil za turnaj, který se uskutečnil v červnu 2012 v Lanškrounu. Po verdiktu pardubického krajského soudu asociace pozastavila organizování turnajů až do rozhodnutí o kasační stížnosti. Důvodem bylo to, že pokut přibývalo a postupně se zvyšovaly.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz

Už v minulosti asociace uvedla, že je připravena spor dovést až k Ústavnímu soudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků