Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Po bouřkách se o víkendu opět vrátí slunce

Ještě ve čtvrtek zažili zejména obyvatelé východní části republiky tropická vedra, pak by měl ale rozpálenou zem zkropit déšť doprovázený bouřkami. Teploty klesnou o víc než 10 stupňů Celsia. Ochlazení ale nevydrží dlouho, už o víkendu by se měly vrátit teploty kolem 25 stupňů. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Po bouřkách se o víkendu opět vrátí slunce

Ve čtvrtek odpoledne na Moravě a ve Slezsku vrcholil příliv teplého vzduchu, naopak Čechy už od západu ovlivňovala vlnící se studená fronta, která pozvolna postupuje k východu. Spolu s ní přišly silné bouřky doprovázené krupobitím, nárazovým větrem a vydatným deštěm.

Na východ republiky dorazí oblačnost až v pátek dopoledne. Po celé republice tak bude oblačno až zataženo s přeháňkami a místy bouřkami, na Moravě a ve Slezsku hrozí odpoledne bouřky. V Čechách se v pátek ochladí na 19 až 23 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 31 stupňů.

Nejvyšší teplota naměřená na Moravě byla překonána
V Brodě nad Dyjí na Břeclavsku naměřili ve čtvrtek 39,7 stupně Celsia, což je nejvyšší teplota, která byla kdy naměřena na Moravě. Potvrdil to Český hydrometeorologický ústav s tím, že původní moravský absolutní rekord byl rovných 39 stupňů, který naměřili 13. srpna 2003 také v Brodě nad Dyjí. Teplota se tak přiblížila absolutnímu českému rekordu 40,4 stupně, který padl loni 20. srpna ve středočeských Dobřichovicích.
zdroj: ČTK

O víkendu už se ale zase oteplí. Od západu se k nám totiž přesune oblast vysokého tlaku vzduchu, v sobotu odpoledne proto naměříme 21 až 25 stupňů. V Čechách se bude od rána protrhávat oblačnost až na polojasno, na Moravě a ve Slezsku oblačnost vydrží déle. V neděli bude polojasno nebo skoro jasno, v teploty se budou pohybovat mezi 23 až 27 stupni.

Také příští týden by mělo převládat polojasno s odpoledními teplotami v rozmezí od 22 do 27 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků