Hlavní obsah
 

Piráti převáželi lidi přes uzavřený Libeňský most rikšou

Piráti v pondělí odpoledne převáželi lidi v Praze přes uzavřený Libeňský most rikšou. Chtěli tak upozornit na špatnou péči o most ze strany města. Most je dlouhodobě ve velmi špatném stavu, momentálně je uzavřen.

 
Piráti převáželi lidi přes uzavřený Libeňský most rikšou

„Máme obavu, že někteří politici chtějí most zbourat a postavit most větší a dražší. To je v klidné rezidenční lokalitě nepřijatelné. Automobilová doprava se musí přesunout na okraj města, nelze donekonečna rozšiřovat silnice v centru,“ tvrdí poslanec a pražský zastupitel Ondřej Profant.

Praha kvůli havarijnímu stavu Libeňský most uzavřela ve druhé polovině ledna. [celá zpráva]

Jeho nosnost je prý nedostatečná a hrozí riziko zřícení. Pro chodce a cyklisty je přístupný nadále, autům a tramvajím se však do odvolání zcela uzavřel.

Rikša vozila odpoledne lidi přes uzavřený most.

Foto: Novinky

Piráti upozorňují, že Libeňský most nebyl nikdy řádně udržován. „Dosluhující náměstek Petr Dolínek (ČSSD) si bere obyvatele jako rukojmí, aby prosadil megalomanský projekt stržení mostu a následnou novostavbu mostu dálničního typu,” tvrdí Piráti.

Libeňský most, který spojuje Holešovice a Palmovku, je v dezolátním stavu dlouhodobě. Debaty o jeho stavu se obnovily po nedávném pádu lávky v pražské Troji.

V metropoli je ve velmi špatném stavu celkem 23 mostů. Odhalila to kontrola, kterou město zadalo právě po pádu lávky. [celá zpráva]

Záznam: Mimořádná TK k uzavření Libeňského mostu

Video: ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků