Hlavní obsah
Jakub Michálek Foto: Milan Malíček, Právo

Piráti hlasují o Michálkově odvolání

Piráti mohou počínaje páteční 10. hodinou až do pondělí hlasovat o odvolání poslance Jakuba Michálka z postu místopředsedy strany. Důvodem je jeho údajně nevhodné a arogantní chování i šikana podřízených. Michálek šikanování odmítá a své jednání zdůvodňuje vysokými nároky na spolupracovníky.

Jakub Michálek Foto: Milan Malíček, Právo
Piráti hlasují o Michálkově odvolání

Piráti na svém fóru mohou hlasovat pro odvolání, proti odvolání a pro odročení rozhodnutí o celé záležitosti na jednání lednového celostátního fóra, na němž budou členové vybírat nové vedení. Michálek již dříve avizoval, že se o post místopředsedy znovu ucházet nehodlá.

Další z místopředsedů Mikuláš Peksa v rámci vyostřené debaty, kterou Piráti vedli na internetovém fóru, vedl, že pokud by Michálek ve funkci zůstal, on rezignuje.

Rozdílnost názorů uvnitř strany vyústila v předchozích dnech do debaty o možném odvolání Mikuláše Ferjenčíka z pozice šéfa mediálního odboru. Někteří Piráti mu vyčítají, jak se postavil ke kauze bývalé šéfky pražských zastupitelů Michaely Krausové.

Ta skončila v čele klubu kvůli svým schůzkám s obviněným manažerem JC Decaux Tomášem Tenzerem. Někteří Piráti poukazují na skutečnost, že Krausová je partnerkou Michálka a naznačují, že mediální odbor strany komunikaci celé záležitosti nezvládl.

Pro zahájení jednání o odvolání Ferjenčíka se v pátek dopoledne vyslovilo  36 z 238 hlasujících. Aby bylo hlasování svoláno, musela by se vyjádřit pro návrh většina hlasujících, minimálně 60 členů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků