Hlavní obsah
Petr Mlsna Foto: Stanislav Peška, ČTK

Peake popřela, že žádá odvolání Mlsny

Ministr bez portfeje a šéf Legislativní rad vlády Petr Mlsna (nestraník nominovaný za LIDEM) se nemusí obávat, že ho šéfka LIDEM Karolína Peake připraví o křeslo ve vládě. Peake Právu sdělila, že spekulace o tom, že usiluje o Mlsnovo křeslo, jsou scestné.

Petr Mlsna Foto: Stanislav Peška, ČTK
Peake popřela, že žádá odvolání Mlsny

„Rozhodně neusiluji o opětovné získání pozice předsedkyně Legislativní rady vlády. Nový předseda, můj bývalý náměstek Petr Mlsna, je kompetentní a schopný legislativec a na návrh LIDEM i ministr. Hodlám se plně věnovat protikorupční legislativě,“ uvedla Peake. „Tento týden jsem předložila novou protikorupční strategii vlády na další dva roky a mám před sebou spoustu práce,“ dodala.

Tím potvrdila, že poté, co byla odvolána z ministerstva obrany, nebude usilovat o jiný ministerský post.

Jak píše čtvrteční Právo, Peake odvolala bez udání důvodů k dnešnímu datu svého náměstka ve vládním výboru pro boj s korupcí Roberta Vacka. Přitom Vacka vloni v listopadu neúspěšně navrhovala jako ministra dopravy. Narazila ale na tuhý odpor premiéra Petra Nečase.

Vackovou nástupkyní se podle ČTK stává dosavadní ředitelka odboru pro koordinaci boje s korupcí na úřadu vlády Eva Kyzourová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků