Hlavní obsah
Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Michaela Říhová, Právo

Paroubek: Dotaci pro Wolfa by měla vyšetřit policie

Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka by měla policie začít vyšetřovat možné zneužití vyplacení několikamiliónové státní dotace firmě UT 2002, jejímž spolumajitelem je poslanec Petr Wolf. Ten se minulý týden rozhodl vystoupit z řad ČSSD.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Michaela Říhová, Právo
Paroubek: Dotaci pro Wolfa by měla vyšetřit policie

Jak již Právo informovalo, Nejvyšší kontrolní úřad v roce 2005 odhalil, že poslanec Petr Wolf zřejmě zneužil dotaci od ministerstva životního prostředí. Objevily se tak spekulace, že za jeho urychleným odchodem z ČSSD mohou být například hrozby otevření starého případu policií.

„Pan Wolf by měl svou pozici poslance opustit, to ale neudělá, protože cynicky bude využívat a zneužívat poslaneckou imunitu,“ řekl Paroubek ve čtvrtek novinářům v Ostravě.

Uvedl, že ho Wolf přes svého asistenta již loni v prosinci kvůli problémům s dotací kontaktoval.

„Přiznám se, že jsem až do tohoto týdne rozsah problému neznal. Je to mnohem větší než to, co mi sám tehdy říkal. Co jsem tehdy slyšel, tak jsem si myslel, že to není na trestní stíhání, že jde spíše o nějakou nedbalost. Dneska se na to dívám trošku jinak,“ dodal Paroubek.

Podle Paroubka Wolf žádal radu. „Jeho asistent začal mluvit se šéfem našich poradců Petržílkem. Chtěl poradit, protože Petr Petržílek byl náměstkem ministra životního prostředí a je velmi dobrý právník v tomto oboru. Já jsem se pak pana Wolfa na to zeptal,“ vysvětlil Paroubek.

„Jestli použil 840 tisíc na nějaké zvláštní služební cesty, jestli další statisíce použil na pořízení studie, která je veřejně přístupná, tak je to zneužití prostředků. To jinak nelze hodnotit,“ podotkl.

„Protikorupční policie vždycky tyto věci monitoruje. Nedovedu si představit, že by člověka, který je exponován jako poslanec, nešetřila. Naopak by měla být dvojnásobně větší intenzita toho šetření,“ dodal.

Poslanec Petr Wolf opoustil poslanecký klub ČSSD v sobotu 21. června. Den na to oznámil i svůj odchod ze strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků