Hlavní obsah
Nabourané obrněné transportéry Foto: Novinky

Oprava pandurů nabouraných v roce 2016 skončí až příští rok

Čtyři z pěti obrněných transportérů Pandur, které se předloni srazily u Tábora, budou mimo provoz až do konce roku 2019. Armáda jim nechává vyměnit poškozené korby.

Nabourané obrněné transportéry Foto: Novinky
Oprava pandurů nabouraných v roce 2016 skončí až příští rok

Ve středu na to upozornil server iRozhlas, s odkazem na ministerstvo obrany. U transportérů budou vyměněny jejich korby, na nichž byly odhaleny defekty, které by mohly mít vliv na bojovou hodnotu vozidel.

Proč bude oprava trvat tak dlouho, zdůvodnila mluvčí armády Vlastimila Cyprisová lhůtami s externím dodavatelem, který zajišťuje opravu, a také dostupností dílů. Stroje opravuje firma Tatra Defence Vehicle. Armáda tvrdí, že není problém, že pandury budou tři roky chybět.

Pětice pandurů a osobní auto v Táboře-Čekanicích havarovaly 4. listopadu 2016. Zraněno bylo podle tehdejších informací 11 vojáků, žena a dítě. [celá zpráva]

Vyšetřování nehody skončilo konstatováním, že srážka byla přestupkem a hlavní příčinou nehody bylo nedodržení dostatečné bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly.

Nabourané obrněné transportéry

Foto: Novinky

Tři vojáci, kteří nehodu způsobili, dostali pokutu 2000 korun. Škoda nebyla vyčíslena a resort ji nechce odhadovat ani v souvislosti s opravou.

„Předpokládaný termín dokončení oprav je stanoven do konce roku 2019. Poté bude možné stanovit výši škody,“ citoval server Cyprisovou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků