Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Oprava Jižní spojky zkomplikuje v Praze v srpnu dopravu

Dopravu v metropoli bude v srpnu vedle řady uzavírek komplikovat i oprava části Jižní spojky a Štěrboholské radiály. Dojde tam ke snížení počtu jízdních pruhů. Podle mluvčího Technické správy komunikací (TSK) Tomáše Mrázka to přinese zhoršení plynulosti dopravy, lepší možnost, než opravovat obě komunikace o prázdninách, prý však není.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Oprava Jižní spojky zkomplikuje v Praze v srpnu dopravu

Severní jízdní pás Jižní spojky v úseku Průmyslová - Rabakovská se bude opravovat od 1. do 24. srpna. Doprava ve směru na Barrandovský most bude vedena v jednom pruhu ve svém jízdním pásu a v jednom pruhu v protisměru. Auta jedoucí ve směru Štěrboholy pojednou jen ve dvou jízdních pruzích.

"Plynulost dopravy bude ztížena. Prosíme motoristy, aby byli trpěliví. Lepší možnost, než opravit komunikaci v letních měsících, neexistuje," řekl Mrázek.

Od 2. do 20. srpna se bude rekonstruovat povrch vozovky Štěrboholské spojky v úseku Nedokončená - Národních hrdinů. Pro dopravu zůstanou zachovány dva jízdní pruhy v obou směrech.

Před rokem kvůli frézování vozovky v ulici 5. května na severojižní magistrále a na nájezdech z Jižní spojky na magistrálu museli řidiči počítat až s hodinovým zpožděním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků