Hlavní obsah
Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo

Okamurova SPD si půjčila na kampaň, šéf musí ručit svým majetkem

Hnutí SPD Tomia Okamury si na kampaň před podzimními volbami do Sněmovny vzalo 18miliónový úvěr. Kvůli požadavku finančního ústavu za něj bude Okamura spolu s místopředsedou Radimem Fialou ručit svým majetkem.

Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo
Okamurova SPD si půjčila na kampaň, šéf musí ručit svým majetkem

„Tento úvěr bude základem pro financování volební kampaně ve volbách do Poslanecké sněmovny,” uvedlo předsednictvo v úterním usnesení.

„Na žádost banky ručí bance za úvěr osobně svým majetkem předseda hnutí Tomio Okamura a místopředseda hnutí Radim Fiala,” upřesnilo hnutí.

SPD zároveň očekává finanční podporu od svých členů a stoupenců. Limit na kampaň pro volby do Sněmovny je zákonem stanoven na 90 miliónů korun. Maximální částku je do kampaně připravena věnovat například ODS. [celá zpráva]

Předvolební modely z poslední doby dávají SPD nejčastěji podporu necelých pěti procent oprávněných voličů. Tato hranice je nutná pro vstup do Sněmovny. Nárok na příspěvek na úhradu nákladů mají i strany a hnutí, které překročí 1,5procentní hranici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků