Hlavní obsah
 

ODS nedá Rusnokově vládě ani hlas

Občanští demokraté se postavili proti rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat úřednickou vládu v čele s Jiřím Rusnokem. Jeho kabinetu nedají při hlasování o vyslovení důvěry ani hlas. Podle místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové tak tato vláda nemá šanci získat důvěru Sněmovny, a je tak „vědomě mrtvě narozeným dítětem“.

 
ODS nedá Rusnokově vládě ani hlas

Miroslava Němcová zopakovala stanovisko, které koalice sdělila těsně před tím, než Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem. „Neexistuje v Poslanecké sněmovně jiná většina než většina 101 pro jinou vládu, než která byla navržena,“ uvedla.

„Pan prezident od nás toto slyšel, přesto ze svých důvodů tuto vůli Poslanecké sněmovny nerespektoval,“ dodala s tím, že Česká republika podle ní Zemanovým rozhodnutím jmenovat úřednickou vládu, která nezíská důvěru, pouze ztrácí čas.

Úřadující předseda ODS Martin Kuba s kandidátkou strany na premiérku Miroslavou Němcovou

Foto: Jan Handrejch, Právo

„Ztrácíme dynamiku v kritických dobách, které jsou. Je to mrtvý pokus, který důvěru Poslanecké sněmovny nezíská,“ řekla Němcová.

„Žádný poslanec ODS tuto vládu nepodpoří,“ prohlásila.

Podle úřadujícího předsedy ODS Martina Kuby Zeman svým rozhodnutím popřel svůj úterní výrok, že jeho další kroky musí vést ke zklidnění situace v koalici. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků