Hlavní obsah
Facebooková iniciativa Červený balonek a Prst pro Paroubka Foto: Novinky

Odpůrci Paroubka se přesouvají z Facebooku na náměstí

Odpůrci předsedy ČSSD Jiřího Paroubka stupňují své projevy nesouhlasu vůči jeho osobě. Na iniciativu "Fotka pro Paroubka", k níž se na Facebooku zatím připojilo téměř 56 000 lidí, naváže v sobotu akce "Červený balonek a Prst pro Paroubka", která je svolávána na pražské Staroměstské náměstí.

Facebooková iniciativa Červený balonek a Prst pro Paroubka Foto: Novinky
Odpůrci Paroubka se přesouvají z Facebooku na náměstí

Tématem sobotního happeningu by mělo být hromadně ukázat Paroubkovi vztyčený prostředníček. Právě toto gesto spojilo lidi, kteří se v rámci akce "Fotka pro Paroubka" nechali zvěčnit a neváhali poslat šéfovi ČSSD e-mailem svou fotku. [celá zpráva]

Důvodem pro akci byla skutečnost, že ČSSD fotografuje na shromážděních své odpůrce a fotografie zveřejňovala na internetu. [celá zpráva]

Po kritice tohoto kroku sociální demokraté snímky stáhli. [celá zpráva]

K autorství nápadu se mezitím přihlásil šéf marketingu ČSSD Petr Dimun. [celá zpráva]

V sobotu se lidé chtějí sejít ve 14:30 před orlojem a na signál, kterým bude vypuštění červeného balónku a hvizd píšťalky, hodlají zmiňovaným gestem poslat vzkaz šéfovi soc. dem.

"Nejedná se o žádné shromáždění, nebudou žádné proslovy, žádné rozdávání materiálů. Akci nepořádá žádná organizace, je výrazem společné vůle lidí, spojené ve skupině Fotka pro Paroubka. Akce bude trvat 2-3 minuty," stojí na stránkách.

Celá akce má být fotograficky zdokumentována a pořízené fotografie budou uveřejněny na Facebooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků