Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Od pondělí bude mimo provoz hlavní dráha pražského letiště

Od pondělí bude pražské letiště odstraňovat z hlavní přistávací dráhy nános gumy z pneumatik přistávajících letadel. Až do středy 23. listopadu tak bude ranvej mezi osmou a sedmnáctou hodinou mimo provoz a letadla budou využívat jako v předchozích případech takzvanou vedlejší dráhu.

Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky
Od pondělí bude mimo provoz hlavní dráha pražského letiště

Provoz na vedlejší dráze obtěžuje hlukem obyvatele Kladna a části šesté městské části, letiště ji proto využívá jen výjimečně.

Naposledy letiště pravidelnou údržbu hlavní dráhy uskutečnilo letos na jaře od 15. do 18. března. Zároveň ale letiště v první polovině letošního roku opravovalo jednu z pojezdových drah k hlavní ranveji, což si rovněž vyžádalo častější využívání vedlejší vzletové dráhy.

"Vzhledem k většímu podílu velkých letadel na provozu letiště se ukazuje, že z důvodu dodržení platné legislativy a v zájmu bezpečnosti leteckého provozu bude muset pražské letiště přistupovat k odstraňování gumových zbytků nebo jiných znečišťujících látek na hlavní dráze častěji než doposud," uvedlo pražské letiště.

To musí podle platné legislativy mocnost nánosů gumy sledovat v tříměsíčních intervalech a podle naměřených hodnot nečistoty z povrchu dráhy odstraňovat. To se dosud dělo dvakrát do roka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků