Hlavní obsah
Hasiči začínající požár bleskově uhasili. Foto: HZS Zlínského kraje

OBRAZEM: Zeman podepisoval knihu

Bývalý premiér a expředseda ČSSD Miloš Zeman v úterý podepisoval v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí svou knihu Jak jsem se mýlil v politice. Pro autorův autogram si přišly stovky lidí. Fronta se táhla z prvního patra až na chodník.

Hasiči začínající požár bleskově uhasili. Foto: HZS Zlínského kraje
OBRAZEM: Zeman podepisoval knihu

Podle šéfa Ottova nakladatelství, které vzpomínky vydalo, se první týden prodalo 59 000 kusů a tisklo se okamžitě dalších 44 000 kusů. Zeman dnes ujistil dav čekající na jeho podpis, že se kniha na každého dostane, protože právě podepsal smlouvu na dalších 200 000 výtisků. Tím by se celkový náklad podle nakladatelství přiblížil čtvrt milionu výtisků.

FOTO: PRÁVO/Petr Hloušek

O knihy politiků čeští čtenáři příliš nestojí, výjimkou bývají právě memoáry. V 90. letech se neobyčejně dobře prodával Dálkový výslech, který s Václavem Havlem vedl novinář Karel Hvížďala. Vyšel nákladem asi čtvrt milionu výtisků. V nedávné době byla největším hitem kniha bývalé šéfky americké diplomacie Madeleine Albrightové, která vyšla v nákladu 40 000 výtisků.

FOTO: PRÁVO/Petr Hloušek

Václav Klaus vydal před časem první díl svých "sebraných spisů", kterých se prodalo 5000 kusů. Když minulý týden rovněž v Luxoru podepisoval druhý svazek projevů, článků, esejů a přednášek z druhého roku v prezidentském úřadě, stály frontu na jeho podpis desítky lidí. Klausovým hitem se však před čtyřmi lety stala kniha rozhovorů, které vedl ještě před svým zvolením prezidentem. Vyšla nákladem 20 000 výtisků.

FOTO: PRÁVO/Petr Hloušek

Za bestseller se v Česku považuje kniha, pokud její prodej pokoří hranici 10 000 kusů.

FOTO: PRÁVO/Petr Hloušek

Zemana prý těší odbyt jeho vzpomínek a dojal ho i zájem o autogramy. Prohlásil, že tomu, kdo knihu nebude mít, podepíše i kus papíru, protože prý mu, stejně jako Švejkovi, na jednom podpisu nezáleží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků