Hlavní obsah

O prvním víkendu v roce bude až 10 stupňů

Opravdová zima se ne a ne dostavit. O víkendu by mohlo být až deset stupňů nad nulou, nadprůměrné, až devítistupňové teploty jsou ale hlášeny i na celý příští týden. Jinak bude polojasno až zataženo s občasným deštěm, sněžit skoro nebude.

O prvním víkendu v roce bude až 10 stupňů

Páteční odpoledne a večer bude ve znamení rostoucí oblačnosti a místních přeháněk. Sněžit bude jen v polohách nad 900 metrů. Teploty budou dosáhovat 5 až 9 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem jednoho stupně nad nulou. Vítr bude čerstvý, místy dosáhne v nárazech 50 až 70 km/h.

V noci na sobotu bude obloha nadále zatažená s občasným deštěm a sněžením v polohách nad 1100 metrů. Teploty klesnou na 6 až 2 stupně. V sobotu bude oblačno, místy s přeháňkami, které se budou s postupujícími hodinami měnit na déšť. Rtuť teploměru může vyšplhat na 6 až 10 stupňů, na horách kolem 3 stupňů.

V neděli bude polojasno, sem tam s přeháňkami, přes den se rtuť teploměru vyšplhá na sedm stupňů, v noci na pondělí klesne na pět.

Příští týden se od toho předešlého moc lišit nebude. V pondělí bude polojasno, přes den může být kolem šesti stupňů, v úterý ještě dva stupně přibudou, k teplu se ale přidají občasné přeháňky.

Kdo bude chtít lyžovat, bude muset vyjet do vyšších hor. Podle Českého hydrometeorologického ústavu lyžaři ve střední Evropě najdou více než půlmetru sněhu pouze v polohách nad 2000 metrů. Metr sněhu je kolem 2500 metrů, například na Lomnickém štítě na Slovensku, v rakouském Alpinzentru, v německém Zugspitze a ve švýcarském Saentis.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků