Hlavní obsah
Eliška Wagnerová (vlevo) Foto: Petr Kozelka, Právo

Novopečená senátorka Wagnerová navrhne v horní komoře zrušení sKaret

Nově zvolená senátorka Eliška Wagnerová navrhne v Senátu zrušení kritizovaných sKaret, které slouží pro výplatu sociálních dávek. Podle ní jdou karty proti lidské důstojnosti a soukromí jednotlivce.

Eliška Wagnerová (vlevo) Foto: Petr Kozelka, Právo
Novopečená senátorka Wagnerová navrhne v horní komoře zrušení sKaret

„Sociální karta je puncem toho, že se určitá osoba ocitla v nepříznivé situaci, mnohdy bez vlastního zavinění, o němž jsou implicitně zpravovány subjekty, s nimiž vejde do právního vztahu skrze tuto kartu. Tak je bezdůvodně atakováno její soukromí a dotčena její lidská důstojnost,“ zkritizovala projekt nezávislá senátorka zvolená za Stranu zelených.

Wagnerová není jedinou, kdo takzvané sociální karty kritizuje. Například sociální demokraté nedávno oznámili, že rovněž hodlají co možná nejdříve podat ve Sněmovně návrh na zrušení těchto karet.

O osudu projektu z dílny odstupujícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) bude nyní jednat i jeho pravděpodobná nástupkyně v čele resortu Ludmila Müllerová.

V rozhovoru pro deník Právo uvedla, že bude nutné vést diskusi zejména o platební funkci karty. „Bude nutné vést dialog s výborem i v koalici. Já se budu snažit hovořit i s opozicí,“ řekla Právu Müllerová, jejíž nástup do vedení resortu již schválil výkonný výbor TOP 09.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků