Hlavní obsah
Ani v době nouzového stavu se nezastavily práce na likvidaci následků explozí v areálu bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku. Foto: Policie ČR

Nouzový stav práce pyrotechniků ve Vrběticích nezastavil

I v době nouzového stavu pokračují práce na ohledání zbytků výbuchem zničeného skladu č. 12 v areálu bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku.

Ani v době nouzového stavu se nezastavily práce na likvidaci následků explozí v areálu bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku. Foto: Policie ČR
Nouzový stav práce pyrotechniků ve Vrběticích nezastavil

„Pyrotechnici nyní prohledávají na přístup náročný terén ve svahu, který si vyžaduje i nasazení lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Pyrotechnici při ohledání epicentra exploze stále nachází velké množství zbraní, poškozené munice a jejich elementů. Poté, co ukončíme činnosti v epicentru, bude proveden plošný sběr doposud neprohledaných lokalit v rozloze kolem 26 hektarů,“ informovala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje Lenka Javorková.

Cílem je mít hotovo co nejdříve

Cílem velitele zásahu je záchranné a likvidační práce v areálu co nejdříve ukončit. Proto policisté pracují ve dvousměnném provozu, aby byl maximálně využit rozsah denního světla.

Ani v době nouzového stavu se nezastavily práce na likvidaci následků explozí v areálu bývalých muničních skladů u Vrbětic na Zlínsku.

Foto: Policie ČR

„Kvůli tomu je každodenně uzavírána pozemní komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou v době od 7 do 18 hodin, přičemž v ranních hodinách umožňujeme průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu. Je velmi pravděpodobné, že se činnosti v areálu budou časově každodenně prodlužovat, a s tím se bude prodlužovat i doba uzavírání komunikace. O případných změnách uzavření komunikace budeme starosty dotčených obcí včas informovat,“ sdělila Javorková.

Postup prací nasvědčuje, že by se zásah složek integrovaného záchranného systému mohl v průběhu letních měsíců chýlit k závěru. „Velitel zásahu intenzivně připravuje činnosti související s ukončením tohoto bezpečnostního opatření,“ uzavřela Lenka Javorková.

Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, sklad číslo 12 pak 3. prosince téhož roku. Oba sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice uskladněná v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků