Hlavní obsah
 

Noční vlci se v Praze poklonili padlým vojákům. Odpůrci čekali marně

Členové motorkářského klubu Noční vlci v sobotu dorazili do Prahy, aby uctili památku obětí druhé světové války. Na Václavském náměstí na ně čekali odpůrci, kterých si však motorkáři nevšímali a zamířili rovnou na Olšanské hřbitovy.

 
Noční vlci se v Praze poklonili padlým vojákům. Odpůrci čekali marně

Na hřbitov dorazilo po druhé hodině odpoledne asi 15 až 20 ruských motorkářů a přibližně 200 jejich příznivců z řad Čechů, Slováků či Němců.

Motorkáři položili na Olšanský hřbitovech věnec a zúčastnili se hodinové mše v pravoslavném kostele. Podle informací z místa se celá akce obešla bez incidentů.

Do Česka dorazili Noční vlci v noci na pátek a po cestě se zastavili v Brně na Ústředním hřbitově, kde se poklonili u památníku padlých rudoarmějců.

BEZ KOMENTÁŘE: Protestující proti Nočním vlkům na Václavském náměstí v Praze

Video: Novinky

Poté, co motorkáři v Brně uctili padlé vojáky minutou ticha a položili k památníku květiny, došlo i na krátké proslovy, v nichž řečníci varovali před překrucováním historie. Pietní akt u Čestného pohřebiště se odehrál bez většího zájmu veřejnosti. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Noční vlci před Prahou

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Na své cestě Evropou chtějí motorkáři, kteří jsou spojováni s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, uctít oběti druhé světové války, především ty z řad Rudé armády. Z Česka by měli zamířit do Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků