Hlavní obsah

Nejlépe se žije v Královéhradeckém kraji, ukázala anketa

Nejlépe se v České republice žije lidem v Královéhradeckém kraji, Plzeňském kraji a v Praze. Plyne to z výzkumu Místo pro život, který ve čtvrtek zveřejnila společnost Communa. Na opačném konci žebříčku kvality života skončily Ústecký a Moravskoslezský kraj.

Nejlépe se žije v Královéhradeckém kraji, ukázala anketa

Výzkum hodnotí oblast péče o děti a vzdělávání, zdravotnictví a sociální sféru, pracovní podmínky, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, bezpečnost, občanskou společnost a tolerantnost, ekologii a přírodu. Cílem projektu je podle Petra Lutonského ze společnosti Communa nejen zmapovat kvalitu života v jednotlivých krajích, ale také iniciovat debatu o životních hodnotách.

Oproti loňskému ročníku si výrazně polepšil například Liberecký kraj, který se z devátého místa dostal na šesté, naopak Moravskoslezský kraj spadl z 12. na poslední, 14. místo. Stejný kraj však zvítězil v novince letošního ročníku, kterou byla kategorie Skokan roku. Vyhrál díky tomu, že jeho investice do životního prostředí meziročně narostly o 77 procent, zatímco v ČR to bylo průměrně o deset procent.

Organizátoři vedle statistických dat zkoumali názory 1400 respondentů z celé země a 20 odborníků. V loňském prvním ročníku zvítězil Plzeňský kraj před Královéhradeckým krajem a Prahou.

Výsledky výzkumu Místo pro život
pořadí20122011
1.Královéhradecký kraj Plzeňský kraj
2.Hlavní město Praha Královéhradecký kraj
3.Plzeňský kraj Hlavní město Praha
4.Jihočeský kraj Zlínský kraj
5.Vysočina Jihočeský kraj
6.Liberecký kraj Kraj Vysočina
7.Zlínský kraj Pardubický kraj
8.Pardubický kraj Jihomoravský kraj
9.Karlovarský kraj Liberecký kraj
10.Jihomoravský kraj Karlovarský kraj
11.Středočeský kraj Olomoucký kraj
12.Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj
13.Ústecký kraj Středočeský kraj
14.Moravskoslezský kraj Ústecký kraj
Zdroj: Místo pro život
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků