Hlavní obsah
 

Nehoda pandurů: Ani po čtvrtroce není jasno

Ani tři měsíce od nehody pěti obrněných transportérů Pandur a osobního vozu, k níž došlo loni počátkem listopadu v Táboře, nejsou známy výsledky vyšetřování. Jak v pátek uvedla mluvčí Vojenské policie (VP) Lenka Haberová, sepisuje se závěrečná zpráva. Termín jejího dokončení odhadla v řádu týdnů.

 
Nehoda pandurů: Ani po čtvrtroce není jasno

K nehodě došlo loni 4. listopadu. Obrněnce 42. mechanizovaného pluku se vracely ze cvičení ve Vojenském újezdu Boletice. Při nehodě se zranilo několik vojáků, žena a dítě. Podle informací jihočeské záchranné služby, která u střetu zasahovala, se mělo jednat vesměs o lehčí zranění.

Armáda k prošetření události ustanovila komisi náčelníka generálního štábu. Mluvčí generálního štábu Jan Šulc nechtěl její činnost jakkoli komentovat a pouze odkázal na vyšetřování VP.

Nabourané obrněné transportéry

Foto: Novinky

Podle předešlých informací Vojenské policie se vyšetřování protáhlo kvůli tomu, že dlouhou dobu nebylo možné vyslechnout všechny účastníky nehody. Důvody přitom vojenští policisté nespecifikovali.

Stále tak není jasné, kdo byl viníkem nehody, jaká škoda vznikla na vojenské technice ani zda některý z účastníků střetu neutrpěl závažnější zranění, které si vyžádalo delší léčení.

Nabourané obrněné transportéry

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků