Hlavní obsah
Výběh pro jeleny na Kvildě Foto: Štěpán Rosenkranz

Národní park Šumava kvůli počasí uzavřel výběh s jeleny

Před padajícími stromy pod tíhou sněhu varuje běžkaře i turisty Správa Národního parku Šumava. Nebezpečí platí na celém šumavském území, a park už také proto také uzavřel návštěvnické centrum s jeleny na Kvildě.

Výběh pro jeleny na Kvildě Foto: Štěpán Rosenkranz
Národní park Šumava kvůli počasí uzavřel výběh s jeleny

„Pády stromů, větví nebo zlomy špiček stromů, které už nedokážou unést tíhu těžkého sněhu, hrozí úplně na celém území národního parku. To nebezpečí je opravdu vysoké, a proto nedoporučujeme vyrážet v těchto dnech do terénu,“ vyzývá vedoucí Informační a strážní služby Adam Diviš.

Nabádá také běžkaře, aby byli opatrní a vyráželi na místa, kde nejsou lesy. „Také je třeba počítat s tím, že některé části upravovaných běžeckých stop jsou zaváté, a tudíž špatně prostupné,“ dodal Diviš.

Kvůli velké sněhové pokrývce jsou nepřístupné i některé turistické cíle. Není možné projít například Tříjezerní slať, Jezerní slať je přístupná pouze k vyhlídce a z důvodu bezpečnosti je uzavřena i Chalupská slať. Od pondělního odpoledne je veřejnosti uzavřený jelení výběh v Návštěvnickém centru Kvilda.

„Zde panuje stejné nebezpečí jako ve volném terénu, tedy vážně zde hrozí pády stromů nebo větví. Podobné je to i na přístupové cestě k výběhu s rysy. Naproti tomu výběh s vlky v Návštěvnickém centru Srní je veřejnosti stále přístupný. Ale i zde je na místě opatrnost, hlavně pří pohybu po dřevěných konstrukcích, ostatně jako všude jinde,“ vysvětlil mluvčí parku Jan Dvořák.

Sněhová nadílka způsobila omezení provozu také v zařízeních Národního parku Bavorský les, kde jsou do odvolání uzavřena návštěvnická centra Haus zur Wildnis v Ludwigstahlu a Hans-Eisenmann Haus u Neuschönau.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků