Hlavní obsah
Foto: Václav Šálek, ČTK

Namrzlé troleje v Praze zastavily většinu tramvají

Mrznoucí déšť na tramvajových trolejích způsobil v pondělí večer v Praze komplikace mnoha cestujícím. Tramvaje na 16 z 22 linek přestaly jezdit. Problémy jsou v Hloubětíně, Nuslích, Holešovicích, Strašnicích, na Petřinách a Bílé Hoře, dopravní podnik tramvaje musel nahradit autobusy. Výstraha před ledovkou platí pro celou ČR až do úterního večera.

Foto: Václav Šálek, ČTK
Namrzlé troleje v Praze zastavily většinu tramvají

"Některé tramvaje uvízly na trase, jiné nemohly vyjet ze smyček," popsal mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Dopravní podnik vyslal do provozu 25 náhradních autobusů.

Led na troleji, který znemožňuje tramvajím jízdu, zastavil linky 16 a 25 mezi zastávkami Balabenka a Lehovec, mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem nejezdí tramvaje číslo 6 a 11. Mezi Dělnickou a Výstavištěm zastavila námraza na trolejích linky 12, 17 a 24, tramvaje 5, 7 a 13 nejedou mezi Vozovnou Strašnice a hostivařskými ústředními dílnami. Ze střešovické vozovny na Petřiny se cestující nedostanou linkou 1 a 18, nejezdí také tramvaj 22 mezi Vypichem a Bílou Horou.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Dopravu po celém Česku výrazně komplikovala ledovka.

Foto: Martin Štěrba, ČTK

Pražská policie za čtyři hodiny do 19:00 registruje asi 50 nehod, což je více, než je obvyklé, řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Posílila proto hlídky, aby bylo možné k nehodám dojet včas. Podle mluvčí přibylo kolizí s chodci, policisté vyjížděli také k sérii nehod na Pražském okruhu. Radnice Prahy 6 podle svého mluvčího Adama Halmošiho povolává stovky brigádníků k posypu chodníků.

Problémy v pražské MHD se čekají i v úterý ráno. Provoz městských linek i vlaků a příměstských autobusů by měl být výrazně omezen.

Ledovka komplikovala také dopravu na silnicích, silničáři nabádají motoristy k maximální opatrnosti. Počasí působí největší potíže na Moravě, na Přerovsku byl kvůli ledovce vyhlášen kalamitní stav.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků