Hlavní obsah

Na zákaz koalic s KSČM chce ODS zapomenout

Na bouřlivou atmosféru loňského kongresu ODS málokterý účastník zapomněl. Delegáti se předháněli ve výpadech proti komunistům a kritizovali své straníky za spolupráci s KSČM na radnicích. Usnesení, které z této vřavy vzešlo a které tyto koalice zakazuje, přesto nejspíš vyšumí. Prakticky je totiž neuskutečnitelné.

Na zákaz koalic s KSČM chce ODS zapomenout

Právu to potvrdilo několik zdrojů z ODS. Obě strany spoluovládají radnice v 67 obcích. Výkonná rada ODS přitom za půl roku odebrala licence pouze dvěma místním sdružením.

Nepraktičnost usnesení sjezdu ODS připouští dokonce i jeden z hlavních kritiků dohod s komunisty na radnicích, místopředseda strany a středočeský hejtman Petr Bendl: "Správně to (společné vládnutí) není, v žádném případě. Nicméně je potřeba znát vždycky lokální situaci," řekl Právu. ODS by se podle něho měla snažit nevládnout s komunisty, když to alespoň trochu půjde.

ODS a KSČM spoluvládnou například v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Zdejší starosta Jan Houška by přivítal, kdyby příští kongres, který se má konat na konci letošního roku, usnesení zrušil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků