Hlavní obsah

Na páteřní trať mezi Prahou a Moravou se zřítila zeď

Provoz na páteřní železniční trati mezi Prahou a Moravou v pátek odpoledne ochromilo zřícení cihlové zdi obchodního domu na okraji Kolína. Do cihel vysypaných na koleje vjel parní vlak a rychlík. Nikdo nebyl zraněn. Rychlíky jsou odkláněny přes Nymburk a Lysou nad Labem. Úsek bude uzavřen zřejmě do 18:00.

Na páteřní trať mezi Prahou a Moravou se zřítila zeď

"Zhruba ve tři čtvrtě na tři se zřítila cihlová opěrná zeď, která bezprostředně sousedí s železničním koridorem," řekl Novinkám mluvčí Správy železniční dopravní cesty Tomáš Drvota.

"Následně do cihel narazil rychlík 683 mířící na Brno a z druhé strany zvláštní parní vlak 11052, který směřoval na Prahu," dodal.

Parní vlak vyvázl téměř bez poškození a bude nejspíš moci v jízdě pokračovat. Rychlík dopadl hůře, má poškozené zhruba čtyři vozy. "Není schopen jízdy, má ohnutý pluh. Bude se muset vyměnit lokomotiva nebo rychlík odtáhnout," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Rychlíky jsou odkláněny přes Nymburk a Sadskou a osobní vlaky jsou postupně nahrazovány autobusovou dopravou.

"Parní vlak směřoval z Rakouska na setkání parních lokomotiv u Lužné," upřesnila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Příčiny nehody vyšetřuje Drážní inspekce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků