Hlavní obsah
První reprezentační ples prezidenta Miloše Zemana se na Pražském hradě uskuteční 20. března. Foto: ČTK

Na Hradě pořádají ples, v tombole je večeře s prezidentským párem

První reprezentační ples prezidenta Miloše Zemana se na Pražském hradě uskuteční 20. března. Lístky na něj stojí tisíce korun, veškerý zisk z akce poputuje do nadačních fondů Miloše a Ivany Zemanových, řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. V tombole budou moct účastníci vyhrát mimo jiné večeři s prezidentským párem.

První reprezentační ples prezidenta Miloše Zemana se na Pražském hradě uskuteční 20. března. Foto: ČTK
Na Hradě pořádají ples, v tombole je večeře s prezidentským párem

Na ples bylo pozváno asi 700 hostů z řad osobností z kulturního i politického prostředí, ale i třeba zástupci diplomatického sboru. Kolik se jich nakonec akce zúčastní, není ještě podle Ovčáčka jisté. Organizátoři, kterými jsou nadační fondy prezidenta a jeho manželky, údajně počítají s návštěvou asi 400 z nich.

Pokud o ples projeví zájem, pořadatelé jim zasílají ceny vstupenek. Liší se podle toho, zda lístek platí do Španělského sálu nebo do menší Rudolfovy galerie. Kolik za vstupenky musí zájemci zaplatit, Hrad nechce prozradit. Stojí prý do 10 tisíc korun, řekl Ovčáček.

Zvěřina z lánské obory i lístky na hokej

Veškerý zisk po odečtení nákladů na akci bude rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a fond jeho manželky, dodal hradní mluvčí.

Podle Lidových novin, které o plese před časem informovaly, z účtů nadace manželky prezidenta putují peníze na pomoc ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova nebo v ústavech.

V ceně vstupenky je zahrnuto občerstvení a tombola. Její obsah nechtěl Ovčáček prozradit. Podle informací ČTK bude však hlavní cenou pětichodová večeře s prezidentským párem. V tombole bude také lístek na finále mistrovství světa v ledním hokeji, které se odehraje v Česku, nebo zvěřina z lánské obory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků