Hlavní obsah
Rekonstruovaná hala brněnského hlavního nádraží Foto: Václav Šálek, ČTK

Na brněnské hlavní nádraží se po roce vrátily všechny vlaky

Na brněnské hlavní nádraží se v neděli po roční výluce vrátily všechny vlaky. Velkou opravou prošla i střední část nádražní budovy s odjezdovou halou. Zatím je však k dispozici pouze maličká čekárna a na první pohled je zřejmé, že je ještě potřeba řadu věcí dodělat za provozu. Pohyb cestujících po hale a do podchodů je už volný.

Rekonstruovaná hala brněnského hlavního nádraží Foto: Václav Šálek, ČTK
Na brněnské hlavní nádraží se po roce vrátily všechny vlaky

Na nádraží se nedalo celý rok zajíždět od jihu kvůli modernizaci sdělovacího a zabezpečovacího zařízení, rekonstrukci kolejiště a také kvůli opravě mostů přes Křídlovickou a Hybešovu ulici. "Díky provozu hlavního nádraží už nejezdí žádné vlaky na dolní nádraží, pouze ve všední den na něj v dopravní špice pojedou jednotky vybraných vlaků," řekla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Důvodem je nedostatečná kapacita nádraží, které nedokáže odbavit všechny vlaky.

Na brněnské hlavní nádraží se po půlnoci vrátily po roční výluce všechny vlaky, které zatím musely jezdit na dolní či jiná brněnská nádraží.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Po rekonstrukci se také změnilo číslování kolejí. Už nejsou číslované od jedničky od výpravní budovy. "Jsou přečíslované jako ve většině stanic, stejně tak je nastavený software. Číslem 1 a 2 jsou označené průběžné koleje. Věříme, že se s tím cestující brzy sžijí," doplnila za SŽDC Radka Pistoriusová. U prvního nástupiště je tak kolej třetí, u čtvrtého nástupiště už není šestá, ale osmá.

Novinkou dnešního dne je také v Brně změna dopravce na rychlíkové lince z Brna do Bohumína, kterou převzal od Českých drah RegioJet. Jeden z jeho zaměstnanců rozdával dnes za hlavními vstupními dveřmi odjezdové haly cestujícím informační letáky. Nově také jezdí přímé vlaky z Brna do Židlochovic po obnovené trati, po níž jel vlak naposledy před 41 lety.

Odjezdová hala po rekonstrukci je výrazně světlejší a čistší, odstraněny byly různé stavební přístavky a jsou v ní pokladny Českých drah.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků