Hlavní obsah

Na akci komunistů dorazil Jakeš i odpůrci s transparenty

První máj je už tradičně datem, kdy se konají nejrůznější politická shromáždění. Letos jsou tyto akce poznamenány připomínkou patnáctého výročí vstupu České republiky do Evropské unie i kampaní před volbami do europarlamentu, které se uskuteční v závěru května.

Na akci komunistů dorazil Jakeš i odpůrci s transparenty

Komunisté se letos v Praze sešli na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na mítinku dominovala jejich tradiční současná témata: transparenty kupříkladu vyzývaly k opuštění NATO nebo lidé mohli podepisovat petici proti přijetí eura.

Mezi účastníky - povětšinou lidmi staršího věku - bylo možné zahlédnout současné představitele strany, ale třeba i 96letého Miloše Jakeše, někdejšího vysokého představitele předlistopadového komunistického totalitního režimu.

Miloš Jakeš

Foto: Novinky

Na akci přišlo odhadem kolem dvou set lidí, mezi nimiž však bylo i několik desítek odpůrců s transparenty. Ti volali „hanba“, pískali a podobně.

Své akce pořádají na prvního máje i další strany. Sociální demokraté chystají podle stranického kalendáře oslavy na dvoře svého sídla - Lidového domu. Občanští demokraté organizují jako každý rok slavnost „Vzhůru na Petřín“. Akce v hlavním městě pořádají i TOP 09 a STAN, Svobodní, Dělnická strana sociální spravedlnosti nebo Česká suverenita.

Komunisté na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze

Foto: Novinky

Stovky policistů dohlédnou na dvě odpolední akce v Brně, kde chystají své akce pravicoví radikálové a antifašisté. První máj se v Brně v minulých letech opakovaně stal dnem slovních střetů i potyček mezi demonstranty. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků