Hlavní obsah
Městský úřad Ivančice. Ilustrační foto Foto: Mapy.cz

Místo Gottovy ulice budou v Ivančicích Jabloňová a Ořechová

Přestože toho má nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott s Ivančicemi na Brněnsku společného více, než mnozí tuší, uličku v rodném městě herce Vladimíra Menšíka a malíře Alfonse Muchy mít nebude. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří vybírali názvy pro dvě nové ulice. I když si Ivančičtí zpěváka velmi váží, dali přednost Jabloňové a Ořechové před Gottovou.

Městský úřad Ivančice. Ilustrační foto Foto: Mapy.cz
Místo Gottovy ulice budou v Ivančicích Jabloňová a Ořechová

„Rozhodli jsme se pokračovat v započatém systému pojmenovávání nových ulic podle názvů stromů,“ řekl Právu ivančický starosta Milan Buček (nez.). Nápad pojmenovat některou z nově vybudovaných ulic po Karlu Gottovi se objevil krátce po jeho úmrtí.

Videostudio, které natáčelo hudební klipy slavného zpěváka, sídlí totiž v Ivančicích. Proto se v nich objevují záběry z města a okolí, což je jeho obyvatelům dobře známo.

Vedení radnice si podle starosty hluboce váží osobnosti Karla Gotta. „Nechceme se ale zúčastnit soutěže, kdo dříve pojmenuje po Karlu Gottovi ulici nebo divadlo. Některé věci potřebují čas. Jeho památku si můžeme připomínat i jinými způsoby,“ zdůraznil Buček.

Pietní místo na Bertramce 8. října

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků