Hlavní obsah
Dana Jurásková Foto: Profimedia.cz

Ministr odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Danu Juráskovou

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Danu Juráskovou. Pochybení podle něj souvisí s veřejnými zakázkami, škoda prý dosahuje desítek milionů korun. Ministerstvo o tom informovalo v pátek v tiskové zprávě. Ředitelka končí k dnešnímu dni.

Dana Jurásková Foto: Profimedia.cz
Ministr odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Danu Juráskovou

"Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení," uvedl ministr.

Ředitelku Bulovky Andreu Vrbovskou odvolal ministr v lednu kvůli podezření na vliv lobbistických skupin. Její nástupce František Novák skončil v červenci kvůli svému trestnímu stíhání za manipulaci veřejných zakázek. Kauza souvisí se stíháním ústeckého podnikatele Tomáše Horáčka.

"Významným dodavatelem Všeobecné fakultní nemocnice je První chráněná dílna a další společnosti, které jsou spojeny s trestně stíhanou osobou z kauzy Bulovka," uvedlo dále ministerstvo. Některá podezření podle ministerstva potvrdily i jeho vlastní kontroly.

"Zjištění ministerstva jsou natolik závažná, že je nutné, aby je prošetřila policie, proto ministerstvo podá trestní oznámení," uvedl resort.

Ministerstvo vypíše na ředitele VFN výběrové řízení. Do té doby zdravotnické zařízení povede statutární zástupce dosavadní ředitelky a náměstek pro vědu, výzkum a vzdělávání Jan Bříza.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků