Hlavní obsah
Milan Chovanec Foto: Petr Horník, Právo

Ministr Chovanec měl po operaci vnitřní krvácení, musel znovu na sál

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) po plastické operaci břicha začal vnitřně krvácet, lékaři ho museli znovu operovat. Už je mimo jakékoli ohrožení, řekl v neděli mluvčí ministerstva Pavel Novák. Nemocnice se k operaci vyjadřovat nechtěla.

Milan Chovanec Foto: Petr Horník, Právo
Ministr Chovanec měl po operaci vnitřní krvácení, musel znovu na sál

Na Chovancovy komplikace upozornil server Blesk.cz. Chovanec tento týden v plzeňské fakultní nemocnici podstoupil dlouho plánovaný zákrok, při němž mu lékaři odstranili přebytečnou kůži. Třiačtyřicetiletý ministr totiž již dříve zhubl o několik desítek kilogramů.

Po této první operaci, která se podle Nováka odehrála ve čtvrtek, se objevily komplikace v podobě vnitřního krvácení. Lékaři ho proto museli operovat znovu. "V tuhle chvíli už je mimo jakékoli ohrožení, normálně komunikuje a měl by být v pořádku," dodal mluvčí.

Chovanec podle Blesku plánoval, že dnes půjde z nemocnice domů. Jenže na pokoji v pátek brzy ráno zkolaboval a musel být podruhé operován. „Asi 16 hodin po první operaci mě začalo strašně bolet břicho,“ řekl Chovanec Blesku. Lékaři poté zjistili, že krvácí do břicha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků