Hlavní obsah

Ministr Chovanec měl po operaci vnitřní krvácení, musel znovu na sál

23. 2. 2014, 18:11 – Praha/Plzeň

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) po plastické operaci břicha začal vnitřně krvácet, lékaři ho museli znovu operovat. Už je mimo jakékoli ohrožení, řekl v neděli mluvčí ministerstva Pavel Novák. Nemocnice se k operaci vyjadřovat nechtěla.

Foto: Petr Horník, Právo

Milan Chovanec

Článek

Na Chovancovy komplikace upozornil server Blesk.cz. Chovanec tento týden v plzeňské fakultní nemocnici podstoupil dlouho plánovaný zákrok, při němž mu lékaři odstranili přebytečnou kůži. Třiačtyřicetiletý ministr totiž již dříve zhubl o několik desítek kilogramů.

Po této první operaci, která se podle Nováka odehrála ve čtvrtek, se objevily komplikace v podobě vnitřního krvácení. Lékaři ho proto museli operovat znovu. "V tuhle chvíli už je mimo jakékoli ohrožení, normálně komunikuje a měl by být v pořádku," dodal mluvčí.

Chovanec podle Blesku plánoval, že dnes půjde z nemocnice domů. Jenže na pokoji v pátek brzy ráno zkolaboval a musel být podruhé operován. „Asi 16 hodin po první operaci mě začalo strašně bolet břicho,“ řekl Chovanec Blesku. Lékaři poté zjistili, že krvácí do břicha.

Reklama

Související témata:

Výběr článků