Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ministerstvo zdravotnictví dostalo pokutu, musí zaplatit čtvrt miliónu

Ministerstvo zdravotnictví dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 250 tisíc korun. Důvodem jsou chyby v zakázce z roku 2009 na procesní a personální audity ve fakultních nemocnicích Brno a Olomouc. Pokuta je pravomocná.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ministerstvo zdravotnictví dostalo pokutu, musí zaplatit čtvrt miliónu

Do tendru se mohly přihlásit jen firmy, které prokázaly členství v organizaci, která sdružuje firmy poskytující služby v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů. Tato podmínka ale nebyla podle ÚOHS nezbytná, ministerstvo proto postupovalo diskriminačně.

"Předmět veřejné zakázky mohou splnit stejně dobře ti uchazeči, kteří členy takovéto organizace nejsou," uvedl úřad v rozhodnutí.

Postup ministerstva mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Ministerstvo proti pokutě podalo odvolání, které ale předseda ÚOHS Petr Rafaj zamítl jako opožděné. Resort se teoreticky může pokutě ještě bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Zakázka je z roku 2009 a její výše nakonec dosáhla částky 23 miliónů korun. Vzhledem k objemu zakázky ministerstvu hrozila pokuta přes jeden milión korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků