Hlavní obsah
Foto: David Ryneš, Novinky

Miliónová pokuta za chyby v tendru na stavbu výzkumného centra platí

Miliónová pokuta pro Vysoké učení technické v Brně (VUT) platí. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Sankci za tendr na výstavbu Výzkumného centra informačních technologií uložil škole Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Foto: David Ryneš, Novinky
Miliónová pokuta za chyby v tendru na stavbu výzkumného centra platí

Podle úřadu byl postup školy netransparentní. Nebylo jasné, jakým způsobem vysoká škola dospěla k výsledkům hodnocení nabídek v rámci hodnoticího kritéria, které se týkalo plánu kvality. Její postup se tak stal podle úřadu nepřezkoumatelným a mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

„Z žádného dokumentu vyhotoveného v zadávacím řízení nevyplývá, z jakého důvodu byl uchazečům přidělen příslušný počet bodů, v čem se plány kvality uchazečů v daných kapitolách lišily, které z plnění splňuje lépe podmínky zadání a z jakého důvodu,” uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Škola bere rozsudek soudu na vědomí. „Písemný rozsudek nám zatím nebyl doručen. Jakmile se tak stane, naše právní oddělení se seznámí s odůvodněním a následně po dohodě s příslušnou fakultou zvolíme další postup. Nemohu vyloučit, že pokud se neztotožníme se závěry soudu, zvážíme i možnost odvolání. Nicméně to zatím nelze předjímat,” uvedla mluvčí VUT Radana Kolčavová.

Tendr za 150 miliónů

Zakázku nakonec získala společnost IMOS Brno. Její nabídka ve výběrovém řízení byla 150 miliónů korun bez DPH.

Výzkumné centrum pro informační technologie je už v provozu. Stojí v areálu Vysokého učení technického v Brně-Králově Poli. Brněnské centrum je součástí širšího projektu IT4Innovations. Jeho cílem je vybudovat národní centrum špičkového výzkumu v informačních technologiích. Celý projekt má pět subjektů – kromě VUT tři v Ostravě a Slezskou univerzitu v Opavě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků