Hlavní obsah
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii Foto: Právo

Milion chvilek svolal další demonstraci do centra Prahy

Spolek Milion chvilek uspořádá protest na obranu demokratických institucí v neděli 1. března v Praze. Akci zahájí v 16:00 pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí, kde následně bude demonstrace. Protest je reakcí na středeční zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.

Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii Foto: Právo
Milion chvilek svolal další demonstraci do centra Prahy

Milion chvilek už předem avizoval, že demonstraci svolá, pokud bude Křeček zvolen.

„Na pražské akci nepůjde především o protest proti Stanislavu Křečkovi. Volba S. Křečka ombudsmanem je 'jen' obzvlášť křiklavým příkladem toho, jak jsou státní správa a významné instituce krok za krokem systematicky a záměrně politicky rozkládány a privatizovány. Účelová koalice ANO, SPD, KSČM a Hradu za asistence části ČSSD postupně a systematicky rozkládá důležité demokratické instituce, které mají kontrolovat pravidla a sloužit všem občanům, nikoli vybraným politikům,” uvedl Milion chvilek.

„Pokud to takhle půjde dál, stane se nakonec to, co v Maďarsku či Polsku. Justice, média, státní správa a veřejné zakázky budou podřízené politikům. V takové situaci už nelze hovořit o zcela svobodných volbách, protože vládní politici mají naprosto odlišné možnosti než opoziční. Vládní politici se zabetonují u moci pokřivením celého systému,” uvedl předseda spolku Mikuláš Minář.

V neděli spolek oznámí, jaké akce se budou konat v krajských městech.

Křeček byl ombudsmanem zvolen ve středu. Kritici tohoto bývalého předsedu Sdružení nájemníků ČR nazývají nepřítelem neziskovek, opoziční politici například pochybují, že bude schopen se v úřadu zastávat lidí, kterým se děje křivda.

Milion chvilek svolal už 19 demonstrací. Dvě z nich byly loni na Letné, na obou se sešlo přes 200 000 lidí. V červnu se sešlo 280 000 lidí a v listopadu 250 000.

Časosběrné video zachycující demonstraci na Letné

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků