Hlavní obsah

Městečko ODS lákalo voliče na Paroubkovu bustu i pivo za bůra

Na pražském Můstku vyrostlo v souvislosti se zahájením předvolební kampaně ODS takzvané městečko řešení. V rámci akce strana nabízela pivo, limonády a hamburgery za pětikorunu. Na plakátech pak nabízela bustu šéfa konkurenční ČSSD Jiřího Paroubka.

Městečko ODS lákalo voliče na Paroubkovu bustu i pivo za bůra

Akce přilákala několik desítek lidí, ke kterým promluvil volební lídr ODS Petr Nečas nebo místopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Přišli ale také někteří poslanci, pražští politici a zastupitelé hlavního města. Jako moderátorka vystoupila mimo jiné herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová.

Nečas si kontaktní kampaň pochvaloval, byť připustil, že se někdy setkává i s negativními reakcemi. "Nemyslím si, že bych byl zrovna miláček davu," uvedl Nečas s tím, že jde především o to, zbytečně takovouto situaci neeskalovat.

Lídr ODS Petr Nečas

Foto: Michaela Říhová, Právo

Kromě klasických modrých stánků, v kterých ODS propagovala svá řešení pro rodiny, mladé lidi, seniory nebo živnostníky, zářil v dolní části náměstí i oranžový stan s nápisem ČSSD proti vám.

Fiktivní Paroubkova busta byla na prodej

Asistenti na plakátu nabízeli jako prodejný suvenýr bustu Jiřího Paroubka, žádná skutečná však na prodej nebyla. Další plakát zobrazoval pohled do školní třídy, kde visí fotografie lídra sociální demokracie jako prezidenta, pod níž stojí předseda KSČM Vojtěch Filip, a nápis, že třída začala výuku zpěvem internacionály.

Opodál byla přistavena také vysloužilá oranžová dodávka s karikaturou Paroubka na přední straně a nápisy Pozor, jedu a Sliby, chyby. Televizní obrazovka připevněná z boku automobilu promítala záběry z předvolebních akcí sociální demokracie, titulky pak zveřejňovaly výši státního dluhu.

ODS se proti sociální demokracii vyhraňovala už při představování programu. ČSSD vzápětí kontrovala, že program ODS je návratem do 19. století a dopadne jako "opencard" pro celou republiku.

Právě negativní kampaň stran se však řadě lidí nelíbí a přijde jim nedůstojná.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků