Hlavní obsah
Maturita. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Maturantům šla letos matematika lépe, v češtině se mírně zhoršili

Test z matematiky letos u maturit zvládlo více studentů než loni. Podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) napomohl k lepšímu výsledku prodloužení času zkoušky. U testu z češtiny si maturanti letos naopak mírně pohoršili.

Maturita. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Maturantům šla letos matematika lépe, v češtině se mírně zhoršili

U testu z matematiky letos uspělo 84,5 procenta maturantů. Bylo to o 6,3procentního bodu více než loni. „Na výsledcích zkoušky z matematiky se pozitivně odrazilo prodloužení času zkoušky, a to zejména u žáků s podprůměrnými výsledky,“ uvádí Cermat. Vliv měla i změna struktury žáků přihlášených ke zkoušce. Vzrostl totiž podíl gymnazistů, kteří v průměru dosahují lepších výsledků oproti žákům odborných škol.

Úspěšnost v testu z češtiny a literatury se letos dostala na 89,7 procenta. Oproti loňskému roku to bylo o 0,3procentního bodu méně. Mírně se zhoršilo také hodnocení, kterého studenti dosahovali. Prvomaturanti letos měli v testu průměrné skóre 64,2 procenta, zatímco loni to bylo o půl procentního bodu více.

Poměrně výrazně se u maturit lišila úspěšnost v testech z jednotlivých cizích jazyků. Nejlépe na tom byli studenti posledních ročníků středních škol se španělštinou, kteří uspěli v 98,5 procenta případů. Test z francouzštiny zvládlo 96,4 procenta studentů a z angličtiny 96,4 procenta žáků.

U ruštiny dosahovala úspěšnost téměř 94 procent. Nejhůře dopadly maturitní testy z němčiny, které neudělala čtvrtina prvomaturantů. I tak ale úspěšnost vzrostla oproti loňsku o 11procentních bodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků