Hlavní obsah
Předseda Strany zelených Ondřej Liška Foto: René Volfík , ČTK

Liška bude znovu kandidovat na předsedu Strany zelených

Strana zelených si bude volit nové vedení na sjezdu v polovině listopadu, tedy až po podzimních obecních a senátních volbách. Rozhodla o tom v neděli republiková rada zelených, tedy širší vedení strany. Sjezd si bude volit nové vedení, členové předsednictva strany na něm kvůli debaklu ve sněmovních volbách rezignují na své funkce. Předseda strany Ondřej Liška se však o své křeslo hodlá znovu ucházet.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška Foto: René Volfík , ČTK
Liška bude znovu kandidovat na předsedu Strany zelených

"Seznámil jsem členy republikové rady se svou představou, kam by měli zelení směřovat, kudy by se měla Strana zelených ubírat a také jsem potvrdil to, že se budu na podzim ucházet o funkci předsedy strany," uvedl Liška. Do dvou dnů se chce rozhodnout, zda se bude ucházet také o místo v pražském zastupitelstvu.

Právě v Praze, na Liberecku nebo v Ústeckém kraji si Liška vzhledem k výsledku ve sněmovních volbách v některých obcích či městských částech slibuje, že tam zelení znovu uspějí v komunálních volbách.

Do senátních voleb strana podle Lišky vyšle jednoho až pět kandidátů. "To tak zhruba odpovídá našim možnostem a ambicím," uvedl Liška.

Zelení získali v květnových volbách pouze 2,44 procenta hlasů a po čtyřletém působení museli z dolní komory odejít. Podle Lišky ale nemají dluhy a státní příspěvek za získané hlasy jim umožní připravit další kampaň.

V komunálních volbách před čtyřmi lety SZ získala 409 zastupitelů jako samostatně kandidující, další jednotlivce pak v rámci různých koalic a sdružení. Do Senátu úspěšně nominovala nestraníka Jaromíra Štětinu, jenž bude letos mandát obhajovat za TOP 09, spolupracující s hnutím Starostové a nezávislí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků