Hlavní obsah

Lidé nosí k hrobu Karla Gotta svíčky a vzkazy. Zpěvák by oslavil 81 let

Fanoušci Karla Gotta zahrnují zpěváka svou přízní i po jeho smrti. K hrobu mnohonásobného zlatého slavíka na pražských Malvazinkách nosí už od pondělí svíčky a vzkazy. Gott by se v úterý dožil 81 let.

Lidé nosí k hrobu Karla Gotta svíčky a vzkazy. Zpěvák by oslavil 81 let

První fanoušci přišli na zpěváka při příležitosti jeho nedožitých narozenin zavzpomínat už v pondělí, další pak přicházeli v úterý už od brzkého rána.

Mezi věnováními u zpěvákova místa posledního odpočinku se vyjímá vzkaz, který zde zanechala zpěvákova nejbližší rodina. „Drahý Kájo, milovaný tatínku a dědečku. Moc nám chybíš, je tu bez tebe velké prázdno. Vzpomínáme na tebe s láskou každý den. Posíláme pusu do nebe. Ivana, Charlotte, Nelly, Lucie, Vojta a Honza,“ stojí na něm.

Květinu k hrobu přinesl i diskžokej a moderátor Patrik Rokl, který je kmotřencem Karla Gotta. „Přinesl jsem květinu, růži, protože ty měl nejraději, a fotku táty. Napsal jsem za sebe i za tátu z nebe, že na něj myslíme,“ uvedl.

Jeho otec – klavírista a skladatel Rudolf Rokl – byl zpěvákův dlouholetý spolupracovník a osobní přítel.

„Od malička jsem ho vnímal jako nejlepšího přítele táty. Byl to člověk, který naší rodině byl hrozně blízko, a vídali jsme se pravidelně. Nebral jsem ho jako Karla Gotta, bral jsem ho jako strejdu Káju,“ dodal.

K hrobu mířili nejen Češi. Štáb Novinek narazil na místě na muže, který podle svých slov přiletěl až z Ruska. „Přál bych mu, aby jeho písně žily dál,“ uvedl.

Karel Gott trpěl akutní formou leukémie, zemřel loni 1. října. Veřejného rozloučení, které se konalo v pražském paláci Žofín, se účastnily desítky tisíc lidí z Česka i ze zahraničí. Následně mu byl vypraven pohřeb se státními poctami.

Na den Gottových nedožitých narozenin byly také zveřejněny první záběry z připravovaného filmu o něm. „Je to náš dar k narozeninám, dar, který sice nemůžeme předat osobně, který nás ale naplňuje radostí,“ uvedla režisérka Olga Malířová Špátová. Film má vstoupit do českých kin 15. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků