Hlavní obsah
Zleva Karel Březina (ČSSD), Bohuslav Svoboda a Boris Šťastný (oba ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo

Lidé nejsou spokojeni s pražskou koalicí ani primátorem, tvrdí průzkum

Vytvoření koalice ODS a ČSSD na pražském magistrátu považuje většina obyvatel hlavního města za nemorální a proti zájmu Pražanů. Lidé rovněž nejsou spokojeni s novým primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS), který u většiny lidí nemá důvěru. Plyne to z výsledků internetového průzkumu společnosti Sanep.

Zleva Karel Březina (ČSSD), Bohuslav Svoboda a Boris Šťastný (oba ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo
Lidé nejsou spokojeni s pražskou koalicí ani primátorem, tvrdí průzkum

S novým primátorem není spokojeno 71,8 procenta dotázaných. Zároveň 69,4 procenta lidí uvedlo, že Svoboda nemá jejich důvěru.

"Vysoká nespokojenost s Bohuslavem Svobodou tak jednoznačně souvisí jak se zklamáním, že primátorem není Zdeněk Tůma, tak s faktem, že Bohuslav Svoboda je tváří a představitelem krajně nepopulární koalice ODS s ČSSD," uvádí agentura.

V názorech na koalici obou stran jsou lidé ještě radikálnější. Spojení ODS a ČSSD na pražském magistrátu nemá důvěru 78,6 procenta lidí. Další početná skupina občanů (70,3 procenta) dokonce souhlasí s názorem, že koalice obou stran je nemorální a zcela proti zájmům Pražanů.

Téměř polovina dotázaných (49,6 procenta) si však zároveň myslí, že koalice vydrží po celé funkční období, opačný názor zastává pouze 35,9 procenta dotázaných.

Internetový průzkum byl proveden počátkem prosince na vybrané skupině 2259 obyvatel hlavního města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků